TECHNIKOLUDEK

Projekt "Technikoludek, czyli dziecko w świecie technologii" jest kontynuacją projektu, który powstał w 2020 roku, po to, by kształtować wśród dzieci postawy prozdrowotne, dbać o wspólne spędzanie czasu z rodziną, uwrażliwiać na piękno otaczającego świata oraz od najmłodszych lat dbać o bezpieczeństwo i odpowiedzialność wśród najmłodszych. Wszystko to przy użyciu nowoczesnych technologii.

Autorami projektu są: p. Agnieszka Chudzik oraz p. Aleksandra Mazur.

Projekt realizowany jest w grupie „Koniczynki”.

Realizatorem projektu w Przedszkolu „Słoneczko” w Janikowie jest mgr Magdalena Wiśniewska.

Oddycham nosem cały rok

Program „Oddycham nosem cały rok” ma na celu profilaktykę i uświadamianie rodziców, dzieci i nauczycieli w tematyce oddychania nosem. Oddychanie jest fundamentem zdrowia i życia! Celem programu „Oddycham nosem cały rok” jest:

• upowszechanianie wiedzy na temat prawidłowego toru oddechowego i jego wpływie na zdrowie,
  • uświadamianie rodziców i nauczycieli na temat wpływu nieprawidłowego toru oddechowego na zdrowie i funkcjonowanie dziecka,
  • rozwijanie u dzieci świadomości własnego ciała i oddechu,
  • usprawnianie narządów mowy,
  • ćwiczenie prawidłowego toru oddechowego i oddychania przeponowego,
  • wdrażanie zdrowych nawyków u dzieci, w tym umiejętności samodzielnego oczyszczania nosa.

Autorem projektu jest p. Beata Racek.

Projekt realizowany jest w grupie „Krasnoludki”.

Alfabet Logopedyczny

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Alfabet Logopedyczny” jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej.

Autorką projektu jest mgr Renata Kolos – Laskowska.

Projekt realizowany jest w Przedszkolu „Słoneczko” w Janikowie z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia logopedyczne.

przedszkole@janikowo.com.pl