Głównym celem III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury” jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.

Dzieci wraz z nauczycielem muszą wykonać przynajmniej 5 z 20 zadań z listy, np. „Ptasie gniazda” – wykonanie budki lęgowej dla ptaków, „Naturalna tkalnia” – przeplatanki z natury czy „Lodowe witraże” – sztuka land artu.

Udział w projekcie sprzyja stwarzaniu sytuacji do bezpośredniego obcowania z przyrodą, ale także zapoznaniu z różnorodnymi technikami plastycznymi czy planowaniu i wykonywaniu prostych obserwacji, doświadczeń, eksperymentów dotyczących obiektów i zjawisk przyrodniczych.

Projekt realizuje grupa „Jagódki” – nauczyciel mgr Elżbieta Kąkolewska.

przedszkole.publicznenr1@gmail.com