ZAJĘCIA DODATKOWE

Dziecięca matematyka

Zajęcia matematyczne prowadzone wg koncepcji prof. E. Gruszczyk – Kolczyńskiej i mgr E. Zielińskiej. W edukacji matematycznej dzieci w wieku przedszkolnym najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka, stanowiące budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia matematyczne oraz umiejętności. Głównym celem metody jest wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci i przygotowanie do nauki w szkole.

Tablica interaktywna

W trosce o rozwój procesów poznawczych u przedszkolaków wykorzystujemy w naszym przedszkolu najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnych. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem tablicy multimedialnej są prowadzone raz w tygodniu przez wychowawcę w każdej grupie, a także wg potrzeb nauczycieli zgodnie z planem. Podczas tych zajęć maluchy poznają to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości; rozwiązują zagadki, rebusy, układają puzzle, rozwijają spostrzegawczość, ćwiczą pamięć, a przy tym świetnie się bawią.

Zajęcia sportowe w hali OSiR

Zajęcia prowadzone w ramach programu „Przedszkolaki na sportowo” dla wszystkich grup wiekowych. Podczas tych zajęć przedszkolaki zaspokajają potrzebę ruchu, rozwijają zainteresowania sportem, uczestniczą w zabawach orientacyjno – porządkowych, bieżnych, na czworakach, rzutu, skoku; grają w piłkę, wspinają się na niewielkie przeszkody; stosują się do sygnałów, a także biorą udział         w zawodach sportowych.

Dzieci przygotowywane są również do biegania poprzez mini treningi połączone z zabawą.

Zwieńczeniem całorocznych zajęć sportowych jest Spartakiada Przedszkolaka.

Rytmika

Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające dla dzieci w wieku przedszkolnym mają na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki, tańca oraz zaspokajanie potrzeby ruchu .

Czytaj więcej...