^Powrót na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Szlachetna paczka

ORGANIZATOR:

Przedszkole Publiczne nr 1

W tym roku pragniemy pomóc Pani Dorocie, która jest samotną, schorowaną, ale pogodną starszą Panią.

 

Pani Dorota (72 l.) samotnie mieszka w niewielkim domu. Kobieta wraz z mężem przez wiele lat byli rodziną zastępczą dla swoich wnuków. Pani Dorota przez większość życia pracowała w jednostce wojskowej. Kobieta dwa lata temu doznała udaru, który spowodował częściowy paraliż lewej nogi. Teraz ma problemy z poruszaniem się, ale mimo to dzielnie wypełnia wszystkie obowiązki gospodyni domu. Jest bardzo dumna z swojego domku, ponieważ wraz z mężem i pomocą sąsiadów go wybudowali. Ubolewa nad tym, że nie może wychodzić na dłuższe spacery. Kilka miesięcy temu pani Dorota przeżyła wielką tragedię. Ukochany mąż po ciężkiej walce z chorobą, zmarł. Mimo złego stanu zdrowia, podjęła się dorywczej . Niestety musiała przestać pracować dorywczo w sadzie, co bardzo lubiła. Jak mówi sama pani Dorota "gdyby nie udar, już dawno skakałabym po drzewach i zrywała owoce". Kobieta utrzymuje się z emerytury w wysokości 1020 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania domu i leczenia, domowy budżet obciąża jeszcze kredyt zaciągnięty na zakupu opału -pani Dorocie zostaje ok.350 zł miesięcznie. Mimo trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej pani Dorota nigdy się nie podaje. Jest pełna energii i radości. Nie do końca pogodziła się jeszcze ze śmiercią męża, ale stara się wrócić do normalnego życia. Jej towarzyszami w codzienności są dwa małe pieski. Oddała im swoje serce. Stara się patrzeć optymistycznie w nadchodzące dni. Pani Dorota najbardziej potrzebuje opału na zimę, ponieważ obawia się że może nie dogrzać domu w którym mieszka. Kobieta będzie również wdzięczna za żywność i środki czystości.

Kiedy?

19 listopada – 6 grudnia

  Potrzeby rodziny :            

- Drewno - Łatwiej będzie pani Dorocie przetrwać zimę
- Żywność - Znacznie odciąży budżet rodziny
- Środki czystości - Są drogie i nie zawsze starcza na nie pieniędzy

Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,
Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne produkty żywnościowe: bakalie, słodycze na święta

Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,
płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon

- Specjalne upominki
Pani Dorota prosi o telefon stacjonarny, stary telefon już praktycznie nie spełnia swojej funkcji.

- Inne potrzeby
opał-drewno

 

 
 
 
 
 

Odwiedziny

dziś 3

w ciągu miesiąca 534

łącznie 28190

Z naszej galerii

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2015. Przedszkole „SŁONECZKO” w Janikowie